EFSA SİGORTA

Tarsim Tarım Sigortası

Sizi Arayalım

Aklınıza takılan tüm sorular veya teklif almak için bize yazın ekibimiz sizi arasın.

İletişim
Araç Sigortası
Trafik Sigortası

435 TL 'den Başlayan Fiyatlarla Kredi Kartına 5 Taksit

Teklif Al

Tarsim Tarım Sigortası

TARSİM Tarım Sigortaları Nedir?

Tarsim Tarım Sigortası, ülkemizde tarımcılık faaliyeti gösteren çiftçilerin, yaptıkları tarımsal emekleri güvenceye almak için poliçe bazında teminatlar altında emeklerini koruma altına alan bir sigorta ürünüdür.

 

Tarsim Tarım Sigortası Neleri Kapsar?

 

Tarım Sigortası hem tarımsal ürün, hem hayvanlar, hem de sera, tarım aletleri ve makineleri ile tarımsal yapıları kapsar.

Bu ürün, hayvan, bina, alet ve makinelerin kuraklık, dolu, don, sel, taban suyu baskını, fırtına, hortum, deprem, heyelan, yangın, kaza ve zararlılar ile hayvan hastalıklarının neden olacağı zararlar sigorta teminatı kapsamında yer alır.

Bu zararlara maruz kalan üretici, bağlı bulunduğu meslek odasına, TARSİM'e, Tarım Müdürlüğü'ne başvurarak zararın karşılanmasını talep eder.

Hasar ihbarları yine elektronik ortamda acente tarafından TARSİM'e bildirilmekte hasar tespitlerini bakanlık ve TARSİM ortak programlan ile yürütülen eğitimden geçmiş ve daha sonra bakanlık ve hazine tarafından belgelendirilmiş ziraat mühendislerinden oluşan havuz eksperleri tarafından yürütülmektedir.

Tarsim Tarım Sigortası